Faq

Dlaczego potrzebuję folii ochronnej ?

Folia ochronna to doskonały sposób na zabezpieczenie powierzchni lakieru przed uderzeniami kamieni, zarysowaniami oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Zabezpieczając swój samochód w zasadniczy sposób zwiększasz jego wartość.

Przed czym tak właściwie chroni folia ochronna VentureShield™ ?

Folia ochronna 3M VentureShield chroni między innymi przed:

- Odpryskami lakieru powstałymi za sprawą niewielkich kamyków

- Drobnymi zarysowaniami

- Zmiennymi warunkami atmosferycznymi

- Olejami i lekkimi chemikaliami (również benzyną)

- Odchodami ptaków

- Owadami

- Oraz innymi drobnymi uszkodzeniami powłoki lakierniczej

Dlaczego aplikacja folii ochronnej jest inwestycją ?

Dzięki ochronie powierzchni lakierowanych jaką zapewnia folia ochronna, wartość Twojego pojazdu wzrasta. Może mieć to wymierne korzyści przy odsprzedaży pojazdu.

Kiedy jest najlepszy moment na aplikacje folii VentureShield™ ?

Im szybciej, tym lepiej. Im powierzchnia mniej uszkodzona tym bardziej można ją ochronić. Przyjmuje się że aplikacja do 6. miesięcy od zakupu samochodu w perfekcyjny sposób zabezpiecza wszystkie narazone powierzchnie. Oczywiście istnieje też możliwość zabezpieczania starszych pojazdów.

Czy istnieje różnica między aplikacją folii w zimie i w lecie ?

Nie, aplikacja może odbyć się o każdej porze roku. Profesjonalny aplikator układa folie w zamkniętym pomieszczeniu w odpowiednich warunkach temperaturowych i wilgotnościowych dzięki czemu zachowuje ona swoje wszystkie właściwości.

Jak mogę przygotować samochód do aplikacji folii ?

Najważniejszą rzeczą poprzedzającą aplikację folii ochronnej jest staranne umycie i odtłuszczenie wszystkich powierzchni na których układana będzie folia. Jest to kluczowy element montażu folii, który może zaważyć na końcowym efekcie aplikacji. Profesjonalni aplikatorzy korzystając ze specjalistycznych środków mogą zrobić to najlepiej.

Czy folia docinana jest na lakierze mojego samochodu/motocykla ?

Nie, zestawy zabezpieczające VentureShield™ docinane są uprzednio za pomocą plotera i w odpowiedni sposób dopasowywane do konkretnej marki i modelu samochodu/motocykla .

Jak długo trwa aplikacja foli zabezpieczającej VentureShield™ ?

Długość aplikacji zależy od kilku czynników. Są nimi miedzy innymi skomplikowanie elementów, wielkość zlecenia oraz wydajność konkretnego aplikatora. Jednakże przeważnie aplikacja nie trwa dłużej niż 2 dni robocze.

Jak folia jest układana na samochodzie ?

Folia aplikowana jest przez wykwalifikowanych aplikatorów, proces ten polega na odpowiednim spozycjonowaniu materiału na pojeździe, a następnie na odpowiednim jego dociągnięciu w newralgicznych miejscach. Cały pracoces aplikacji przebiega "na mokro" z użyciem odpowiednich mieszanek środków aplikacyjnych.

Jak powinienem dbać o folie VentureShield™ ?

Generalnie folię ochronną VentureShield™ należy traktować tak samo jak pozostałą powierzchnie lakierowaną. Włączając w to regularne mycie oraz okazjonalne woskowanie. Zalecamy używanie specjalnego preparatu 3M™ Performance Finish Wax dostępnego w naszej hurtowni. 

Jak długo folia może utrzymać się na samochodzie ?

Jeżeli nie jest nadwyraz zarysowana i zniszczona może być używana latami. Jeżeli jednak powierzchnia folii zostanie uszkodzona (bez uszkodzenia powierzchni lakieru) poprzez przytarcie/obtarcie bądź zadrapanie, w łatwy sposób można wymienić tylko zniszczony element – bez koniecznośc zakupu całego zestawu.

Czy mogę usunąć folię VentureShield™ nie uszkadzając lakieru ?

Tak, poprawnie zamontowana folia, na poprawnej powłoce lakierniczej nie ma prawa uszkodzić lakieru. Po usunięciu folia nie pozostawia na powierzchni żadnego kleju.

 

Znajdź Aplikatora

Sklep z Foliami

Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego z foliami oraz kosmetykami marki 3M.

SKLEP